Publikacje

dom mobilny przepisy

Dom mobilny – przepisy, zgłoszenie czy pozwolenie na budowę?

Radca prawny Wojciech Zabrocki udzielił wsparcia merytorycznego przy tworzeniu artykułu na temat domów mobilnych, opublikowanego na łamach serwisu Murator. Z artykułu dowiecie się Państwo m.in. czy posadowienie domu mobilnego wymaga pozwolenia na budowę oraz jakie są wymagania dotyczące działki, na której chcemy posadowić tenże obiekt. Zapraszam do lektury.

Opublikowano
domek letniskowy na zgłoszenie

Domek letniskowy od 35 do 70 m2 na zgłoszenie

Radca prawny Wojciech Zabrocki jest autorem artykułu dotyczącego budowy domków letniskowych od 35 do 70 m2 na zgłoszenie, który to został opublikowany na łamach serwisu Murator. Serwis internetowy www.muratorplus.pl adresowany jest do przedstawicieli firm oferujących usługi budowlane, producentów, profesjonalistów z branży. Zapraszam do lektury.

Opublikowano
odszkodowanie najem

Odpowiedzialność najemcy za szkody wyrządzone w mieszkaniu

Relacje pomiędzy wynajmującym a najemcą mogą kształtować się bez zastrzeżeń do czasu, aż dojdzie do awarii (w szczególności urządzeń sanitarnych), uszkodzenia przedmiotu najmu lub konieczności zdania lokalu mieszkalnego, który okaże się nadmiernie wyeksploatowany. W jakim zakresie najemca odpowiada za szkody wyrządzone w mieszkaniu?

Opublikowano

Jak zalegalizować samowolę budowlaną?

W przypadku, gdy obiekt budowlany zostaje wybudowany bez wymaganej decyzji o pozwoleniu na budowę, bez wymaganego zgłoszenia lub pomimo wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia budowy, kwalifikujemy taka budowę jako tzw. samowolę budowlaną. Jak dokonać jej legalizacji?

Opublikowano

Kiedy pozwolenie na budowę wygasa?

Zgodnie z art. 37 ust. 1 p.b. Decyzja o pozwoleniu na budowę wygasa, jeżeli budowa nie została rozpoczęta przed upływem 3 lat od dnia, w którym decyzja ta stała się ostateczna lub budowa została przerwana na czas dłuższy niż 3 lata.

Opublikowano